Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Buďte in – pořiďte si cestovní termohrnek na kávu

05.03.2010 · komentářů 5 · Nádobí

Termohrnek Čím dál více jsou v posledních letech oblíbené zejména u kancelářských krys anebo u řidičů z povolání či obchodních zástupců trávících mnoho času řízením automobilu takzvané termohrnky. Není však termohrnek jako termohrnek – existuje více druhů, a tak si pojďme ukázat, co všechno na našem trhu můžeme najít.

TermohrnekKlasikou jsou obyčejné většinou dvouplášťové nerezové hrníčky s uchem, které zkrátka jen déle udrží nápoj horký. Zároveň jsou nerozbitné, a tak je můžeme směle hodit do batohu a vzít je s sebou na výlet. Ucho takového termohrnku je buď kovové nebo nerezové jako celý hrníček, případně je plastové. Existují však dokonce i hrnky, které mají místo ucha karabinu, a tak si ho můžete pověsit třeba za poutko u batohu nebo za opasek.

Pokud chcete, aby vám vaše káva nebo čaj vydržely horké déle, je potřeba zakoupit hrnek s víčkem – to bývá většinou plastové. Některá víčka jsou z jednoho kusu, jiná mají zavírací otočný nebo zašupovací otvor pro pití. Dbejte na to, aby měl váš vybraný termohrnek protiskluzovou úpravu spodní části. Pro řidiče se zase vyplatí investovat do hrníčku, který disponuje ohříváním na autobaterii.

TermohrnekCo se týče tvaru hrnků, můžete si pořídit buď hrnek klasického vzhledu anebo mnohem módnější hrnek ve tvaru „vázy“, který se vejde do držáků nápojů. I tady začínají designéři řádit. Místo ucha mívají takové hrníčky třeba jen protiskluzové ozdoby v místech, kde jej držíte. Společnost Tchibo teď zase přišla s termohrnkem, který vám po naplnění horkou tekutinou celý rozkvete – květiny uvidíte na jeho plášti tak dlouho, dokud bude obsah teplý. Nedávno Tchibo zase prodávalo cestovní nádobu na kávu s vyměnitelnými fóliemi. Podle toho, jakou máte zrovna náladu, můžete změnit design svého hrníčku. Dvě fólie byly předtištěné, tu třetí prázdnou bylo možné ztvárnit si po svém.

Termohrnky, které pořídíte už za cenu kolem dvou set korun, bývají také oblíbeným dárkovým firemním předmětem. Dají se totiž ideálně potisknout různými logy či nápisy, a to třeba tampontiskem, gravírováním laserem anebo pískováním.

Tagy: ·


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud komentářů 5

Komentovat

TOPlist