Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Knihy Smart Pressu opět ve finální nominaci Gourmand Cookbook Awards

09.05.2017 · Žádný komentář · Časopisy a knihy o vaření

Soutěž Gourmand Cookbook Awards je v oboru gastronomie srovnatelná s udílením Oscarů na poli filmovém. Tato prestižní mezinárodní soutěž věnovaná dobrému jídlu, pití a všemu, co s ním souvisí, byla založena v roce 1995 a od té doby se jí ročně účastní tisíce kuchařských knih, projektů a autorů až z 205 zemí. Do nejužšího výběru v rámci specializovaných kategorií ale postupují jen desítky z nich, vyhodnocené jako nejzajímavější.

La Buchta - Cesta z jednoho těstaMezi uchazeči jsou opět i české knihy z produkce nakladatelství Smart Press. Do finální nominace úspěšně postoupily dva výrazné tituly. Každý z nich je úplně jiný, oba jsou však výjimečné svým originálním konceptem, autorským nábojem a krásným provedením.

La Buchta – Cesta z jednoho těsta

je díky kvalitě výkladu i díky grafickému pojetí vytříbeným dílem stejnojmenného tvůrčího tria „La Buchta“ (tvoří jej autoři Petra Frýdlová, Venny Hladik a Johana Pošová). Byla by opravdu škoda se na tuto sladkou cestu nevydat. Moderní, vizuálně půvabná a odvážně hravá kuchařka totiž vtipně a inspirativně představuje rozmanitost ukrývající se v jediném jednoduchém těstě. Z něj lze díky zajímavým obměnám a postupům vyčarovat přes 80 originálních sladkých dezertů i slaných variant. Vedle pestré receptové části obsahuje publikace také důkladnou, nicméně čtivou teoretickou část, která čtenáře vede k jádru kvalitních ingrediencí a funkčních pekařských a kuchařských postupů.

Kniha je nominována v kategorii Best Pastry & Desserts Book (Nejlepší kniha sladkého pečiva a dezertů).

 


Vaříme s dětmi pro dětiVaříme s dětmi pro děti

je neméně pozoruhodný počin. Na rozdíl od elegantního stylu a cukrářských fines je zaměřená přímo do živé, akční rodinné domácnosti. Je určena rodičům a jejich dětem. Anebo chcete-li, dětem a jejich rodičům. Autorka Petra Novotná, zkušená kuchařka, grafička, fotografka a v neposlední řadě maminka, postavila svou knihu na osvědčených, praktických a chutných receptech. Hlavním přínosem je ale to, že je vybírá a vysvětluje tak, aby je zvládly i děti, případně ve spolupráci s dospělými. Kniha je zábavným, svěžím, ryze praktickým a pečlivě sestaveným průvodcem po světě receptů, ingrediencí a kulinářských triků, který bourá zbytečné obavy a překážky mezi „malými“ a „velkými“ kuchaři. Osobitým způsobem kombinuje užitečný manuál a nakažlivé nadšení z dobrého jídla, jeho sdílení a užívání. Je nominována v kategorii Best Food & Family Book (Nejlepší rodinná kuchařka).

Slavnostní vyhlášení vítězných projektů realizovaných v roce 2016 se letos koná v Číně, ve městě Yantai. Proběhne ve dnech 27.–28. května 2017. 

 

V předchozích letech získaly ocenění tyto publikace nakladatelství Smart Press:

2015: Denisa Bartošová – Láskominy DB – 1. místo (kategorie „Zábava“)

2014: Denisa Bartošová – Láska prochází kuchyní – 1. místo (kategorie „Design“)

2013: Kuchařka Martina Škody / Škoda nevařit – 3. místo (kategorie „Nejlepší prvotina světa“)

 

Další informace:

Nakladatelství Smart Press: http://www.smartpress.cz/

Gourmand Cookbook Awards: http://www.cookbookfair.com/

Tagy: ·


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist