Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Tvarůžkový festival – nejvoňavější gastronomická akce jara je tu!

16.04.2018 · Žádný komentář · Gastronomické akce

Tvarůžkový festival Olomouc 2018Koncem dubna ožije centrum Olomouce třetím ročníkem festivalu na počest typické hanácké speciality – Olomouckým tvarůžkům, které se vyrábějí v Lošticích už více než šest set let. Tvarůžky (nebo také syrečky či tvargle) jsou, pro ty, kdo je snad dosud neochutnali či aspoň neucítili, moravským zrajícím sýrem, který se vyrábí z odtučněného mléka. A jak jsem již naznačil, jsou proslavené nejen svojí chutí, ale i vůní. Jak se ostatně na zrající sýr sluší a patří.

Tvarůžkový festival Olomouc 2018Mimochodem, název tvarůžky má svůj původ v tvarohu, který je meziproduktem při výrobě tvarůžků.

Ale zpět k olomouckém festivalu, který se koná již tento víkend 21. a 22. dubna 2018.

Návštěvníci festivalu ochutnají tvarůžky v teplé i studené kuchyni v nabídce restaurací, které jsou zapojeny do projektu Ochutnejte Hanou a propagují tak tradiční hanáckou gastronomii. Nebudou chybět ani takové speciality jako tvarůžkové dezerty, pivo z hanáckých minipivovarů či třeba cooking show.

Připraven je i zajímavý doprovodný program včetně vystoupení hanáckých folklorních souborů a každoroční setkání Tvarůžků – tedy lidí, kteří životem procházejí s tímto voňavým příjmením.

Veškeré informace o festivalu se dozvíte na webových stránkách http://tvaruzkovyfestival.olomouc.eu/

Tagy: ·


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist