Domácí chlébI když se nabídka pečiva v obchodech v posledních letech výrazně zlepšila, tak si domácí pečení získává stále větší popularitu. A není divu. Vždyť kdo by si nechtěl upéct chleba zrovna takový, na jaký má právě chuť? Díky šikovným pomocníkům – domácím pekárnám – to navíc není ani nijak těžké. Ba co víc – při neustále rostoucích cenách pečiva, se vám pořízení domácí pekárny zanedlouho zaplatí . A do třetice – víte, co jíte.

brand-468x60-1493717091.jpg

Domácí pekárna MoulinexNa trhu dnes najdete nepřeberné množství domácích pekáren. Většinou budete jako první parametr při výběru kontrolovat jaké programy domácí pekárna ovládá. Základem jsou samozřejmě programy ny pečení chleba: základní, francouzský chléb, celozrnný chléb, sladký chléb, bezlepkový chléb, chléb bez soli apod.

V domácí pekárně  ale nemusíte připravovat jen chléb. Není problém v ní upéct třeba domácí rohlíky nebo bagetky či ciabatty a nemusíte se omezovat jen na pečivo. Pokud máte domácí pekárnu, která má i program určený jen na hnětení, tak si můžete v pekárně připravit třeba těsto na domácí pizzu. A nebo z jiného soudku – upéct domácí sekanou či připravit džemy z právě sklizeného ovoce z vaší zahrady. Možnosti jsou opravdu široké a je jen na vašem výběru, jakou pekárnu si pořídíte.

Domácí pekárna FagorDalšími parametry domácí pekárny, které se vyplatí sledovat, jsou:
– funkce odloženého startu (tu využijete, když chcete mít třeba po probuzení teplé pečivo)
– počet hnětacích háků (já považuji za ideální počet dva)
– zda je možné volit stupeň propečení kůrky
– zda je možné volit váhu chleba (typická rozmezí bývají od 500g do 1500g, přičemž pro klasickou 4člennou rodinu by měl stačit bochník o hmotnosti cca 1250g)

Ale ještě zpět k domácímu chlebu. Jak vlastně správně připravit chléb s pomocí domácí pekárny? Základní postup je jednoduchý a platí víceméně pro všechny pekárny:
– do pečící nádoby vlijeme všechny tekutiny (vodu, olej…), sůl, cukr a případně i další přísady s výjimkou droždí, které by nemělo přijít do styku se solí a vodou
– vše zasypeme moukou
– až teď přidáme droždí
– na pekárně zvolíme program a případně i stupeň propečení kůrky či váhu chleba
– po skončení programu chléb vyklopíme z pečící nádoby a necháme na mřížce vychladnout

Pekárny chleba jsou užitečným pomocníkem do kuchyně a pokud máte pečivo rádi, tak byste měli zvážit její pořízení.

Líbí se vám článek? Podělte se o něj s vašimi přáteli!