Filtrační konvice BritaSpolečnost BRITA byla založená v roce 1966 a je považována za vynálezce vodního filtru pro stolní vodu a za specialistu při snižování tvrdosti vody. Více než 40 let úspěšného fungování a neustálého inovativního vývoje dovedlo filtrační konvice Brita k dokonalosti.

Jak funguje filtrace za pomocí konvice Brita?

Filtrační konvice BritaDo nálevky konvice napustíte vodu přímo z kohoutku. Konvice Maxtra Elemaris mají záklopku, která se pod proudem vody sama automaticky otevře. Voda začne protékat filtrační patronou Brita, kde se zbaví látek, které negativně ovlivňují chuť a vzhled vody. Do spodní nádoby proteče voda během pár okamžiků a je připravena tímto ke konzumaci. Takto jednoduše proměníte prakticky okamžitě za pomocí filtrační konvice Brita vodu z vodovodního kohoutku na vodu svěží a chutnou.

Průtok vody filtrační patronou

Nejdříve voda protéka skrz vstupní sítko, v němže se zachytí hrubší nečistoty. V další fázi protéká voda přes filtrační náplň, která je složená z aktivního uhlí a pryskyřice. To způsobí odstranění chloru a změkčení vody. Ve spodní části je další jemné sítko, která zajistí, aby nedocházelo k úniku filtrační náplně do Brita nádoby s přefiltrovanou vodou.

Filtrační konvice Brita - výměna patronyVýměna filtračních patron

Výměna filtrační patrony je velice jednoduchá. Výměna probíhá přibližně jednou za měsíc. Při vytahování patrony stačí zatáhnout za očko. Patrona svým tvarem zapadá přesně do otvoru v konvici, takže vkládání nové patrony nelze provést špatně. Na patronu lehce zatlačíte a když uslyšíte klapnutí, tak je filtrační patrona na svém místě. Výrobce Brita konvic doporučuje před prvním použitím ponořit patronu do vody a vytlačit z ní veškerý vzduch. Dále je vhodné první dvě várky filtrované vody vylít.

Filtrační konvice BritaPřínosy filtrační konvice Brita
* Redukce obsahu chloru
* Redukce tvrdosti vody – voda i káva z měkké vody má mnohem lepší chuť než z vody tvrdé
* Konec nákupu drahých a těžkých balených vod z obchodu. Pokud máte rádi vodu perlivou, i pro Vás máme řešení – moderní přístroj na výrobu sifonu Silver Flash. S filtrační konvicí Brita a sifonovou lahví Silver Flash získáte nejen tu nejchutnější vodu, jakou si dovedete představit, ale také veliké finanční úspory.
* Ekologie – v neposlední řadě tím, že nebudete kupovat plastové láhve, ale vyrábět si chutnou vodu doma sami za pomocí filtrační konvice Brita, přispějete ke snížení ekologické zátěže. Brita patrony jsou narozdíl od PET lahví recyklovatelné.

Filtrační patrony BritaVodní filtr Brita – záruka kvality

S cílem zajistit vysokou kvalitu produktů BRITA, jsou filtrační patrony, suroviny i filtrační konvice trvale kontrolovány podle zavedených požadavků na kvalitu ve výrobním závodě BRITA. Kromě toho jsou výrobky trvale testovány nezávislými instituty a vědeckými pracovníky.

BRITA se radí s univerzitami v otázce bezpečnosti svých produktů. V této oblasti společnost BRITA konzultuje například:

* Univerzitu v Jeruzalémě, Izrael,
* Univerzitu ve Frankfurtu, Německo,
* Univerzitu v Pittsburghu, USA

Kde koupíte filtrační konvice Brita?
Internetový obchod Dokuchyne.cz nabízí širokou škálu filtračních konvic Brita i včetně příslušenství.

A na závěr… Reklamní spot na filtrační konvice Brita: