Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Jak o Vánocích nepřibrat

23.12.2009 · Žádný komentář · Jídlo

Jak o Vánocích nepřibratPřicházejí Vánoce – čas hojnosti, plných talířů a přecpaných žaludků. I ti, kteří se po celý rok trápí dietami, o svátcích klidu a pohody poleví a jí jak nezavření. Spousta lidí pak začátkem ledna zjistí, že se nevejde do kalhot, protože během těch pár dnů se rafika osobní váhy posunula o několik políček doprava.

A proto je vhodné si vštěpit několik zásad, díky kterým si můžete užívat kalorických vánočních dobrot, aniž byste přibrali. Pár triků, jak si dopřát smaženého kapra, bramborového salátu i cukroví, ačkoliv jsou konzumovány vleže u televizní pohádky, a přitom neztlouostnout, existuje!

Jak o Vánocích nepřibratMajonézu v bramborovém salátu je vhodné alespoň částečně nahradit bílým jogurtem, ideální je nepřidávat do něj vajíčka a salám. Pokud byste neradi opouštěli tradici a místo kapra se vám nechce jíst nějakou dietnější a ne tak tučnou rybu, pokuste se alespoň řízky poctivě zbavit tučných konců a po osmažení je osušte a zbavte přebytečného tuku ubrouskem. Mezi tradiční hutné cukroví plněné máslovými krémy pak zařaďte i pár „dietních“ druhů.

Nejdůležitější radou pak zůstává nepřejídat se. Nejen z dietního, ale ani ze zdravotního hlediska to není vhodné. Jakkoliv je těžké odolat tácu se sladkými perníčky, lineckým, rohlíčky, kokoskami a vosími hnízdy, buďte střídmí a jezte dopolosyta! Vhodnější je jíst častěji a po menších porcích, čímž zrychlíte metabolismus, a organismus tak lépe a rychleji všechno jídlo stráví.

Hodně pijte. A to ne sladké likéry a coca colu nebo pivo, ale čistou vodu nebo případně lehké bílé víno. V neposlední řadě nezapomeňte na pohyb. Odpolední procházka v mrazivém vzduchu rozhodně neuškodí. Pěkné Vánoce!

Tagy: ··


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist