Kuchařka první republikyAutorky Jitka Rákosníková a Eva Všetíčková mají tak velkou sbírku starých kuchařek a rodinných receptů, že se rozhodly napsat knihu, která by nás alespoň částečně seznámila s bohatstvím naší tradiční kuchyně, která dosáhla své vrcholné formy právě v období 1. republiky. Byla výsledkem spojení celé řady příznivých vlivů, především solidní domácí a lidové kuchyně s vlivy, které k nám přicházely z celého světa. Vznikaly kuchařské školy, mladé ženy se běžně vzdělávaly v různých rodinných školách a celková úroveň domácí i profesionální kuchyně byla velmi vysoká, stejně jako kvalita místních surovin. Zvu vás na prohlídku knihy „Kuchařka první republiky„!

brand-468x60-1493717091.jpg

Česká prvorepubliková kuchyně byla proslulá také celou řadou domácích výrobků, například uzenin, byl dostatek čerstvých ryb včetně mořských, zeleniny i ovoce. To vše se spojilo v kuchyni, která svou pověstí přesáhla hranice střední Evropy. Druhá světová válka a poválečné roky tomu všemu ovšem učinily přítrž a dá se říct, že tradiční česká kuchyně se svým způsobem dodnes nevzpamatovala. Mnohé bylo zapomenuto, leccos znehodnoceno špatnou přípravou a nízkou kvalitou surovin. I proto se autorky rozhodly upozornit na recepty méně známé, přesto jednoduché a snadno proveditelné.

Kuchařka první republikyJídlo je živý organismus
Kniha je rozdělena do několika kapitol:

  • měšťanská kuchyně
  • inspirace světem
  • u filmových hvězd
  • elegantní cukrařina
  • dělnická kuchyně
  • domácké moučníky
  • židovská kuchyně
  • (téměř) bezmasá jídla

Každý z těchto kapitol mapuje určitou oblast prvorepublikové kuchyně tak, jak ji bylo možné vyčíst z dobových kuchařek i vzpomínek pamětníků.

Je poznat, že autorky nechtěly gastronomii 20. a 30. let minulého století nijak idealizovat ani ji přetvářet v nostalgickou vzpomínku.

„Gastronomie, kuchyně, recept, jídlo – to všechno pro nás představuje živé organizmy, které se mohou a také by se měly proměňovat, obměňovat a přizpůsobovat našemu životu tak, aby nám přinášely potěšení a radost. Přinejmenším takovou, jakou nám působilo jejich vyhledávání, zkoušení a psaní.“ říká Jitka Rákosníková. „Bylo by tedy skvělé, kdyby se alespoň některé z uvedených receptů zase vrátily do vašich receptářů, notebooků, čteček, iPadů, SmartPhonů, Facebooků a především – do vašich kuchyní.“

Eva & Jitka
Obě autorky jsou redaktorky a řadu let pracovaly v předních českých kulinárních časopisech (Apetit, Snadné vaření, F.O.O.D. a Gurmet). Vydaly několik kuchařek a spolupracovaly na dalších (Česká domácí kuchařka I. a II., 100 nejkrásnějších receptů časopisu F.O.O.D., Divotvorný hrnec aj.). Obě milují vaření a pečení a dlouhodobě se zabývají tradičními a lidovými recepty naší kuchyně.

Jitka Rákosníková a Eva Všetíšková – Kuchařka první republiky
Vazba: pevná
Formát: 172 x 240 mm
Počet stran: 224 stran
K dostání na www.smartpress.cz za 424 Kč (doporučená MOC: 499 Kč)