Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Co namazat na cukroví aneb nejlepší vánoční džemy

14.12.2015 · Žádný komentář · Jídlo

marmeláda černý rybízJenom čisté ovoce z českých zahrad, lesů a sadů, nejlepší receptury po prarodičích, žádná éčka, stoprocentně ruční výroba. To jsou Marmelády s příběhem, které vaří Hana Šindelářová. Marmelády od paní Šindlerové jsou vyráběny ručně a to včetně popisku na sklenicích. Ingredience jsou poskládané zásadně z prvotřídního ovoce bez chemických konzervantů a umělých aromat, protože jen zralé ovoce výborné kvality může zajistit lahodnou chuť výsledného produktu.  Všechny použité suroviny jsou bez chemických hnojiv, vypěstované u místních prověřených farmářů a ručně trhané (proto jsou některé série omezeny množstvím).

marmeláda černý rybíz

Marmeláda s příběhem – černý rybíz (dle receptury dědečka), zakoupíte v Bio Fresh Food za 129,- Kč

Složení marmelád se obejde také bez éček!

Ovoce se zpracovává zásadně v den sběru nebo maximálně den po něm. Výrobky jsou pouze lehce sterilovány, kvůli době spotřeby. Marmelády od paní Šindlerové se obloukem vyhýbají všem syntetickým přísadám, konzervantům a barvivům. Složení marmelád se dokonce obejde i bez kyseliny citronové (E330) – ta je nahrazena čerstvě vylisovanou citronovou šťávou. Marmelády obsahují převážně 70 % ovoce. Slazeny jsou cukrem nebo medem.

 

Linecké cukroví

Právě u tohoto druhu cukroví může nastat dilema, jakou marmeládu zvolit. Vánoční marmeládovou klasikou jsou jahody, rybíz nebo třeba meruňky. Linecké cukroví s těmito příchutěmi ale bude mít každý, co takhle se trochu odlišit a vyzkoušet nějaké nezvyklé chutě?

 

Marmeláda s příběhem – ostružina a vanilka, zakoupíte v Bio Fresh Food (OC Chodov) za 129,- Kč

K ochucení je použita Bourbon vanilka z Madagaskaru, jejíž aroma dodá nádhernou sladkou chuť a vůni. V každé skleničce marmelády naleznete kousek vanilkového lusku, který i nadále ve skle a v marmeládě uvolňuje své aroma.

 

Chuť připomínající dětství a vůně dálek: Marmeláda s příběhem – angrešt a zelený čaj Matcha, zakoupíte v Bio Fresh Food (OC Chodov) za 129,- Kč

Angrešt vám připomene dětství a babičku, ale nebyla by to paní Šindlerová, aby ho nezkusila zkombinovat například s nejkvalitnějším japonským čajem Matcha – výsledek je famózní!

 

Ocenění Česká chuťovka

Marmelády s příběhem od paní Hany Šindlerové se zúčastnily letošní soutěže o značky Česká chuťovka a Dětská chuťovka.

Ocenění:

  • Česká chuťovka 2015 – džem MALINA-REBARBORA
  • Česká chuťovka 2015 – džem JAHODA
  • Česká chuťovka 2015, Dětská chuťovka 2015 – džem MERUŇKA oslnil odbornou i dětskou porotu natolik, že získal ceny hned dvě

Zkrátka tyto džemy stojí za pozornost každého labužníka, který si rád kvalitně a dobře pochutná! A kdy jindy než o Vánocích je k tomu nejvhodnější příležitost?

Tagy: ··


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist