Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Wine & Food tandem ve vinohradské Mikrofarmě

31.01.2017 · Žádný komentář · Gastronomické akce, Restaurace

Prague Wine Week - Mikrofarma

Právě startuje Prague Wine Week 2017, jedinečný a výběrový festival vín, vinařství a gastronomie. Během festivalu se vinaři a dovozci spojí s vybranými pražskými restauracemi a vinnými bary a po celý týden budou nabízet tříchodová menu snoubená s víny za doporučenou paušální cenu. Zapojilo se i řeznictví a bistro Mikrofarma nedávno otevřené na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Wine & Food tandem

Prague Wine Week 2017 - Mikrofarma

Deguštácek s našimi uzeninami a sýry

Vinaři a dovozci, kteří získali medaile v soutěži Prague Wine Trophy, se spojí s vybranými restauracemi a nabídnou menu s víny, tzv. „Wine & Food tandemy“. Mezi zapojené podniky patří například restaurace Provocateur, Atelier RED&WINE, Tempo Allegro, Café Atmosferas, Dvůr Hoffmeister a také Mikrofarma. Do tohoto bistra a řeznictví na náměstí Jiřího z Poděbrad by se měli vypravit milovníci hovězího, kteří si zde mohou dát předkrm, tataráček a hovězí tournedos, doplněné víny vinařství PROQUIN.

Vyladěné menu z Mikrofarmy

Prague Wine Week - Mikrofarma

Tataráček z našeho vyzrálého hovězího, toustík

Přijďte si vychutnat perfektní spojení Mikrofarmy a vinařství PROQIN. Celý týden Mikrofarma Praha nabízí vyladěné tříchodové menu s úžasnými víny.

1. Deguštácek s našimi uzeninami a sýry
Proqin Nicolas Brut Nature 

2. Tataráček z našeho vyzrálého hovězího, toustík
Proqin 4Zet Cuveé PS 2015

3. Hovězí tournedos na salátku
Proqin Pinot Noir oak aged VH 2015

Cena za menu včetně vín 499,- Kč po celý týden od 30. 1. do 4. 2. 2017.

Nejsme makro. Jsme mikrofarma.

Prague Wine Week - Mikrofarma

Hovězí tournedos na salátku

Už žádné složité objíždění trhů – v řeznictví Mikrofarma je denně k dispozici celý sortiment masa z lokálních ekofarem.

„Chce-li se člověk dobře stravovat, je logisticky náročné sehnat kvalitní suroviny či specializované potraviny. Málokdo má čas jezdit z jednoho konce města na druhý; tu si koupit chutnou zeleninu, támhle zase pecorino, jinde láhev dobrého vína a o kus dál zase vyzrálý steak…. Rozmanitost špičkových potravin pod jednou střechou – to je Mikrofarma.“ Představuje koncept Mikrofarmy její zakladatel Martin Kuncek.

Hovězí v Mikrofarmě zraje ve visu 4-6 týdnů. Vepřové maso pochází z bio vepříků, jehněčí z Bílých Karpat, čerstvá kuřata z volného chovu. Nechybí zvěřina, perličky, králíci ani řemeslné uzeniny. Mikrofarma svým zákazníkům nabízí i recepty a k masu vybírá vhodné víno, zajímavé sýry, nestříkanou zeleninu a kváskové pečivo.

Maso řeznictví odebírá jen od místních zemědělců. Kteří zvířatům zajišťují dobré podmínky a šetrnou porážku. Samozřejmostí je rodokmen přibalený k masu spolu s informacemi o způsobu chovu, době zrání, atd. Kvalita zboží je roky prověřená v sesterské restauraci La Bouchée.

Ke konci roku 2016 otevřela Mikrofarma svoje první řeznictví s bistrem v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad. Pražská pobočka je už třetí Mikrofarmou a následuje dvě úspěšné prodejny stejného konceptu v Brně.

MIKROFARMA s bistrem
nám. Jiřího z Poděbrad 9
130 00 Praha 3 – Vinohrady
Otevírací doba: pondělí–sobota 9–21 h.
www.mikrofarma.cz

Prague Wine Week 2017
30. 1. — 5. 2. 2017
Na přelomu ledna a února se v Praze jako každoročně uskuteční tento festival v podobě již deváté Galadegustace medailových vín prestižní mezinárodní soutěže Prague Wine Trophy 2016, opět bude možnost ochutnat degustační meníčka ve vybraných restauracích. I po desáté budou součástí akce prezentace vinařství a dovozců. Po celý týden se budou v pražských restauracích, vinných barech a vinotékách profesionálové i milovníci vína potkávat nad skleničkou skvělého vína.
www.pww.cz

 

Tagy: ·


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist