Starbucks logoVčera byla otevřena v pořadí 16. kavárna Starbucks v České republice a stalo se tak na místě vpravdě zvláštním. Tento podnik se totiž nachází na Hradčanském náměstí – v těsné blízkosti Pražského hradu.

Jednalo se o odvážný záměr – umístit do blízkosti takové historické památky kavárnu globálního řetězce. Ale díky citlivému a jedinečnému designu, který vychází z výjimečného prostředí kavárny, je výsledek nad očekávání povedený!

Výhled ze Starbucks na Pražském hradě

Výhled ze Starbucks na Pražském hradě

„Jsme velmi rádi, že otevíráme kavárnu Starbucks na tak významném místě, a že můžeme nabídnout naši kávu návštěvníkům Pražského hradu a Hradčan. Na návrhu designu této kavárny jsme pracovali velmi dlouho a každý krok byl úzce konzultován s místními architekty, městem a jeho památkovým odborem, abychom společně vytvořili místo, které ocení široká veřejnost při současném respektování okolního prostředí tohoto unikátního místa,” řekl Michael Hudspeth, Brand Prezident Starbucks pro CEE region.

Starbucks Pražský hrad

Nová kavárna má tři úrovně – střešní terasa s nádherným výhledem na historickou Prahu slouží jako vstup do kavárny k baru a vnitřnímu posezení, které jsou umístěny na nižším podlaží. Maximální množství původních architektonických prvků, jako jsou kamenné podlahy, klenby a kovové brány byly zachovány a zrekonstruovány. Designérský tým Starbucks využil na interiér autentické materiály, které byly čerpány převážně z místních zdrojů, jako například dřevo na stoly a bar; podlaha je tvořena cementovými dlaždicemi, jako odkaz českého kubismu a pražských dějin grafického umění.

Starbucks Pražský hrad

Design této nové pobočky je inspirován tradičním konceptem kaváren a kombinuje historickou atmosféru s moderní funkčností. Tato kombinace vytváří prostředí, které skvěle doplňuje a vyzdvihuje koncept třetího místa kaváren Starbucks, ve kterém Starbucks působí jako místo mezi domovem a prací.

Starbucks Pražský hrad

Vnitřní výzdoba kavárny je úzce spojena s Pražským hradem a vyobrazuje jeho úchvatnou podobu v noci. Romantická historie Prahy, která v této lokalitě naplno dýchá, umocňuje vášeň společnosti Starbucks ke kávě. Kovový nápis u vchodu do kavárny byl vyroben na zakázku, aby navázal na koncept vysoké kvality této historické budovy. Stejný přístup a respekt k historickému okolí byl následován také u první kavárny Starbucks, která byla otevřena v roce 2008 na Malostranském náměstí.

Kavárna nabízí celkem 34 míst na sezení uvnitř a 76 míst venku. Kavárna bude otevřena od 8:30 do 21:00 každý den.

Tým Starbucks Pražský hrad

Tým Starbucks Pražský hrad

Zdroj: Tisková zpráva