Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Restaurace Pálffy palác nabízí malostranskou romantiku i skvělé jídlo

29.06.2015 · Žádný komentář · Restaurace

Restaurace Pálffy palácPražská Malá Strana je úžasná čtvrť. Má svého ducha, svůj genius loci, který sem každoročně přivádí miliony turistů dychtivých se přesvědčit o tom, že jejich výtisk Lonely Planet nelže. Samozřejmě, že sem zavítají i domorodci. Ti všichni se v nějakém okamžiku svých toulek malebnými zákoutími této části hlavního města dostanou do stavu, kdy začnou pociťovat hlad. A pak nastává čas k rozhodnutí. Zaplout do některé z hrubě turisticky provařených restaurací Malé Strany, anebo dát přednost klidnějšímu prostředí, kde na vás dýchá příjemná atmosféra, zpomalíte a k tomu všemu máte pocit luxusu…

Restaurace Pálffy palác nabízí tu druhou variantu. Nachází se v druhém patře stejnojmenné budovy ve Valdštejnské ulici. Restauraci zde najdete už přes dvacet let, ale až v poslední době se o ní začíná pořádně nahlas mluvit.

Restaurace Pálffy palác

Může za to nejen neopakovatelné prostředí, které restauraci dodává romantický nádech, perfektně situovaná klidná terasa s výhledem na Pražský hrad, ale především i samotná kuchyně. A to bývá u restaurací hlavní argument.

Restaurace Pálffy palác - terasa

V čele kuchyně restaurace Pálffy palác stojí šéfkuchař Saravanan Kandadu, jehož domovinou je Indie. Avšak není třeba se obávat toho, že by si zde dávali dostaveníčko příznivci kari a indické kuchyně obecně. Saravanan Kandadu žije už léta v České republice a jeho kuchyně je na hony vzdálená té typické indické. O tom se ostatně můžete přesvědčit už při pohledu na menu.

V restauraci Pálffy pálac se vaří jednoduše. S důrazem na to, aby vynikly přirozené chutě hlavních ingrediencí jídla. Ty se na talíři objevují maximálně dvě až tři.

Restaurace Pálffy palác

A ctí se i další trend moderní gastronomie. V nadcházející sezóně se totiž chystají i speciální menu věnované ovoci a zelenině, která se aktuálně vypěstuje na statku Luníkov. Stejný majitel statku i restaurace je zárukou toho, že suroviny budou v kvalitě, jakou si restaurace zaslouží. Tedy ve špičkové.

Restaurace Pálffy palác

O co tedy půjde konkrétně? V červenci chystají v Pálffy paláci akci „Roll out the melon“ čili variace na téma meloun. Z produkce statku se v nabídce objeví také meruňky a maliny.

Restaurace Pálffy palác

Srpen bude ve znamení štiky – je to ryba „plná“ vitamínu E, takže klíčové poselství je pro tento měsíc bude tak trochu nečekané: „Jezte éčka!“ :) Následovat budou „Rajské víkendy v Pálffy“, kdy se budou podávat rajčatové carpaccio a jiné lahůdky. Statek Luníkov pak dodá například fíky.

A první školní měsíc obohatí nabídku restaurace divoká pernatá zvěř a kiwi a švestky ze statku Luníkov.

Však se přesvědčte sami na vlastní jazyk, jaké letní variace chutí vykouzlí šéfkuchař restaurace. Restaurace Pálffy palác má otevřeno denně od 11 do 23 hodin a rezervovat stůl si můžete zde.

Tagy: ··


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist