Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Nejlepší červená vína odrůdy Cabernet Sauvignon

28.08.2018 · Žádný komentář · Pití

DOMAINE DES DEUX RUISSEAUX CABERNET SAUVIGNON IGP 2015 0,75L 14%Cabernet Sauvignon. Jedna z nejrozšířenějších a nejpopulárnějších odrůd francouzského červeného vína. Provází ho typická tmavá granátová barva s mohutnou a dlouhotrvající černorybízovou vůní. Uznání si tato vína získala díky své jakosti a dlouholeté uchovatelnosti. Mimochodem, k příjemnému pití jsou tak po 4 letech, ale optimální chuti mohou dosáhnout klidně i po 10 letech! Abyste se v „těch cabernetech“ vyznali, připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších na českém trhu. A to i z pohledu cena/výkon.

 

Kde se vlastně Cabernet Sauvignon objevil?

Cabernet Sauvignon je prastará odrůda vína, která pochází z Francie. A to konkrétně z oblasti kolem města Bordeaux. Dlouho se soudilo, že ve tehdejší Francii byla pěstována již v období starověkého Říma. Nicméně, skutečnost je o něco prozaičtější. Cabernet Sauvignon vznikl pravděpodobně někdy v průběhu 17. století křížením odrůd Cabernet Franc a Sauvignon Blanc.

 

Nejlepší vína Cabernet Sauvignon

Podobně, jako v našem žebříčku rumů, jsme se obětovali a dali pro vás dohromady pomyslný žebříček těchto červených vín. Brali jsme v potaz nejen chuť, ale samozřejmě i cenu – asi málokdo z vás by bylo ochotný platit tisíce až desetitisíce za archivní kousky. My jsme normální. A věříme, že vy také.

DOMAINE DES DEUX RUISSEAUX CABERNET SAUVIGNON IGP 2015 0,75L 14%Domaine des Deux Ruisseaux Cabernet Sauvignon IGP 2015 0,75l 14%

Tak tohle je lahoda! Ano, je to silnější víno (14%), ale ta chuť! Vaše chuťové buňky zažijí neuvěřitelnou slast s vůní třešní a višní. Samozřejmě, toto víno je první v seznamu a tak se stává naším vítězem! S tímto vínem neuděláte chybu. A za tu cenu… Prostě bomba!

Koupit Domaine des Deux Ruisseaux Cabernet Sauvignon IGP 2015 0,75l 14%

 

Štěpán Maňák Barrique Cabernet Sauvignon Výběr z hroznů 2015Štěpán Maňák Barrique Cabernet Sauvignon Výběr z hroznů 2015 0,75l 13,5%

Ano, i u nás se dá udělat skvělý Cabernet Sauvignon. Tento si vás získá svými inkoustovými odlesky v barvě, ale především pak intenzivní vůni s příměsí švestkových povidel, čokolády, čokoládových lanýžů a exotické skořice.

Koupit Štěpán Maňák Barrique Cabernet Sauvignon Výběr z hroznů 2015 0,75l 13,5%

 

Domaine Blomac Cabernet Sauvignon 2015Domaine Blomac Cabernet Sauvignon 2015 0,75l 12%

Tak toto je totální harmonie chuti a vůně. Aroma červeného a černého rybízu, třešní, koření, dřeva a… kůže! Krásně vyvážené a svěží víno se sametově jemnými tříslovinami. Domaine Blomac z roku 2015 je radost ochutnávat! A to i díky nižšímu obsahu alkoholu!

Koupit Domaine Blomac Cabernet Sauvignon 2015 0,75l 12%

 

Castellani Cabernet Sauvignon Terre SicilianeCastellani Cabernet Sauvignon Terre Siciliane IGT 2017 0,75l 13%

Zástupce italské produkce mezi jinak typickou francouzskou odrůdou červeného vína. A dostal se sem právem. Sicilské sluníčko prostě funguje, vinné révě svědčí a milovníci vína to moc dobře vědí.

Koupit Castellani Cabernet Sauvignon Terre Siciliane IGT 2017 0,75l 13%

 

Domaine des Deux Ruisseaux Cuveé GilbertDomaine des Deux Ruisseaux Cuveé Gilbert 2014 0,75l 13,5%

Toto není čistá Carbernet Sauvignon. Jedná se o cuvée s odrůdami Merlot a Syrah. Přesto se dostalo do našeho žebříčku. Samozřejmě, může za to jeho chuť. Toto plné, kulaté víno je doprovázeno vůní černého a červeného rybízu, lékořice a vyzrálého ovoce. Ti z vás, kteří mají rádi spíše těžší vína, zde rozhodně zajásají.

Koupit Domaine des Deux Ruisseaux Cuveé Gilbert 2014 0,75l 13,5%

 

Carl Jung Cabernet SauvignonCarl Jung Cabernet Sauvignon 0,75l 0,5%

Dlouho jsme váhali, zda do našeho přehledu nejlepších cabernetů zařadit i nealkoholickou variantu.

Znáte to. Jste v prima společnosti nebo máte chuť na sklenku červeného vína a přitom vás straší to, že budete za chvíli řídit. Toto nealkoholické víno z německého vinařství vás jistojistě zachrání! Mírně kořeněný buket s tóny bobulového ovoce a s vyšším obsahem tříslovin je jeho průvodním znakem.

Koupit Carl Jung Cabernet Sauvignon 0,75l 0,5%

 

cervena-vina-300x300-1493884153.jpg

Tagy: ···


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist