Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Zapékací misky

03.06.2009 · Žádný komentář · Nádobí

Zapékací miskaV našich kuchyních se zapékací misky zabydlely už dávno. Již naše babičky používaly různé keramické pekáče na buchty nebo hrnce na plotnu. V současnosti obliba zapékacích misek v našich domácnostech vzrůstá. Jednak je to větším zájmem obyvatelstva o zdravou výživu (při zapékání se vyhneme smažení na přepáleném oleji) a možností připravit opravdu chutné pokrmy, tak i velkým výběrem mezi těmito doplňky do kuchyně. Zapékací misky a mísy bývají zpravidla keramické nebo porcelánové, skleněné a nebo plechové.

Zapékací miskaKeramické zapékací misky dnes můžeme vybírat v mnoha designech, velikostech podle typu použití. Kvalitní keramická mísa zpravidla snáší teplotní šok od -20 do + 250 stupňů. Takže ji můžeme klidně vyndat z mrazáku a vložit rovnou do horké trouby. Glazura je udělaná tak, aby nepropouštěla žádné tuky. Používat ji můžeme v jakékoli troubě, ale i v mikrovlnné troubě. Keramické misky můžeme bez problémů mýt v myčce, čímž se vyhneme drhnutí zvláště připečených pokrmů houbičkou ve dřezu. V každé domácnosti by neměla chybět jedna větší keramická miska např. na zapékání různých těstovin pro celou rodinu, ale i sada menších mističek, kde můžeme zapékat jednotlivé porce a v miskách rovnou servírovat na stůl. A kolik za tyhle misky zaplatíme? Ceny se pohybují řádově od 100 Kč až po několik tisíc, vždy záleží na velikosti, kvalitě a značce produktu.

Skleněné zapékací misky jsou vhodné k zapékání i pečení do maximální teploty 300 stupňů. Při manipulaci s miskou musíme dát pozor, abychom ji nepokládali na studený povrch, protože by mohlo dojít k prasknutí. Taktéž se nedoporučuje přilívat studenou tekutinu během pečení. Samozřejmostí je použití misek v mikrovlnné troubě a myčce nádobí. Tyto misky jsou dle mého názoru cenově dostupné pro každou domácnost.

Plechové misky nebo pekáče jsou vyrobeny z nerezavějící oceli výhodou je silné sendvičové dno, které zajistí stejnoměrné propečení. Je dobré pořídit si tento výrobek s masivními úchyty, abychom mohli s miskou nebo pekáčem dobře manipulovat bez rizika popálení. Výhodou je zajisté zakoupit k výrobku poklici, která je vhodná hlavně při ohřívání nebo delším zapékání, aby se nám pokrm shora nepřipálil. Kvalitní nerezové zapékací nádoby zakoupíme cca od 500 Kč a výše.

Hledáte vhodnou zapékací misku? Vyberte si z této nabídky:

Oválný keramický pekáč Ceramax Oválný keramický pekáč Ceramax, 31 cm
Velmi odolná zapékací keramická mísa. Snáší teplotní šok od -20°C do +250°C. Je možné mísu vyndat z mrazáku a vložit rovnou do horké trouby. Glazura nepropouští tuky. Mísu lze použít do tradiční trouby, mikrovlnnné trouby i myčky.
Více informací
Zapékací mísa Zapékací mísa, 17 x 12 cm
Kvalitní mísa z odolného porcelánu, který dobře snáší teplotní šok a vydrží teploty až 1370C. Mísy jsou stohovatelné a tak je možné péci v několika mísách naskládané na sobě. Díky silikonovým nožkám můžete mísu z trouby položit přímo na stůl.
Více informací
Zapékací miska Ramekin Ceramax Zapékací miska Ramekin Ceramax, 9 cm
Velmi odolná zapékací keramická miska o průměru 9 cm. Snáší teplotní šok od -20°C do +250°C. Je možné misku vyndat z mrazáku a vložit rovnou do horké trouby. Glazura nepropouští tuky. Misku lze použít do tradiční trouby, mikrovlnnné trouby i myčky.
Více informací
Nepřehlédněte kompletní nabídku zapékacích misek, mís a pekáčů!

Tagy: ···


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist