Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Těžké rozhodování co s víkendem. Dýně? Guláš? Halloween? Výlov rybníka? Posvícení?

28.10.2011 · Žádný komentář · Gastronomické akce

Kalendář Je tu prodloužený víkend a to přeci nebudete celé tři dny sedět doma, ne? Blíží se Halloween, dýňová sezóna je na vrcholu, vůně guláše se line z každé druhé kuchyně – i to předznamenává dnešní nabídku víkendových gastronomických akcí. A samozřejmě, že v tuto dobu nemůže chybět ani tip na výlov rybníka!

AleFestivale
Termín: 29.10.2011 od 12.30 hodin
Co na vás čeká: Nenechte si ujít přehlídku svrchně kvašených piv od vybraných pivovarů a společností. Ojedinělý pivní festival, který Vám představí „ejly“ i jiné kategorie svrchně kvašených piv. Halloweenskou atmosféru doplní soutěž masek a speciální dýňové menu.
Soutěž: O nejlepší halloweenskou masku
Místo konání: Areál pivovaru Kocour, Varnsdorf, Region Ústecký
Vstupné: 30 Kč (vstupenka je i lístkem do tomboly)

Halloween na zámku Karlova Koruna
Termín: 29.10.2011 od 9 do 16 hod.
Co na vás čeká: Přijďte se zúčastnit halloweenských oslav na zámku Karlova Koruna. Budou pro Vás připraveny zabijačkové hody, prezentace vín z moravských vinařství, halloweenský jarmark, vyřezávání soch ze dřeva a zábavný doprovodný program pro děti se spoustou soutěží. Jelítka, jitrničky, teplý libový ovárek, žemlák a další zabijačkové speciality včetně guláše. Již tradičně bude otevřen zámek Karlova Koruna se strašidelnou prohlídkou. Celé horní patro zámku se promění ve strašidelnou říši a v jednotlivých komnatách na Vás budou čekat strašidla. Strašidelné a pirátské kostýmy jsou vítány. Ve sloupovém sále se děti mohou nechat, po složení pirátského slibu, pasovat na piráta. V rámci doprovodného programu děti uvidí i živá zvířátka ze ZOO Dvůr Králové. Budou si moci pohladit agamy, želvy, korálovku a dozví se o nich spoustu zajímavých věcí. Zoolektor jim zodpoví jejich všetečné otázky a seznámí je se zajímavostmi ze světa zvířat.
Místo konání: Zámek Karlova Koruna, Pražská 1, Chlumec nad Cidlinou, Region Královéhradecký

Dny guláše
Termín: 28.10.-30.10.2011 od 11 do 16 hodin
Co na vás čeká: Nenechte si ujít gulášové dny na hradě Červený Újezd. Návštěvníci hradního muzea uvidí a ochutnají zdarma kotlíkový a fazolový guláš, který uvaří v hradní černé kuchyni na nádvoří známý český kuchař a historik PhDr. Luboš Teprta podle historických receptů. Další guláše budete moci ochutnat v hradní Krčmě.
Místo konání: Hrad Červený Újezd, Červený Újezd, Region Středočeský
Vstupné: dospělí 140 Kč, děti, ZTP, studenti 70 Kč

Vepřové hody aneb Pohádkové posvícení
Termín: 20.10.2011 od 10 do 17 hodin
Co na vás čeká: Tradiční starohradské slavnosti vína za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Akcí provází pan Jiří Krytinář. Zabijačkové speciality – domácí zabíjačka, guláš, jitrničky, jelítka, slivovice, posvícenské koláče. Ochutnávka vín. Souboje královských mušketýrů, veselé jarmareční historky a písničky, zkrátka vás čeká bohatý program po celý den. Děti se mohou těšit na pohádkové překvapení. Velká pohádková soutěž.
Místo konání: Hrad a zámek Staré Hrady, Staré Hrady, Region Královéhradecký
Vstupné: 95 Kč dospělí, 65 Kč děti

Výlov rybníku Hrubý
Termín: 28.10. – 30.10.2011
Co na vás čeká: Slavnostní výlov rybníku Hrubý s doprovodným kulturním programem. Připravena pro vás bude rybí tombola a k výlovu vám zahraje živá hudba. Kromě možnosti nakoupit čerstvé ryby pro vás budou připraveny i rybí speciality.
Místo konání: rybník Hrubý, Šumvald, Region Olomoucký
Vstupné: zdarma

Tak je potřeba říct, že toho na tento víkend pořadatelé nachystali mnoho zajímavého. Kam vyrazíte vy?

Zdroj: http://www.gastronaut.cz/kalendar-akci/

Tagy:


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist