Mary Berry - Škola vaření pro celou rodinuNakladatelství Ikar vrhlo na podzimní trh pěkného kuchyřského cvalíka – však posuďte sami: téměř 500 stran, přes 2 kila váhy a přes 1000 receptů! Ano, to je aktuálně mohutně propagovaná kniha Škola vaření pro celou rodinu od Mary Berry. Tak se pojďme tomu cvaldovi mrknout na zoubek.

brand-468x60-1493717091.jpg

Tato kuchařka Mary Berry byla poprvé v Anglii vydána už v roce 1995. Od té doby prošla několika úpravami a modernizacemi. Tu poslední z roku 2012 nyní může český čtenář prověřit ve vlastní praxi.

Mary Berry - Škola vaření pro celou rodinu

Co každého zaujme, a já nejsem výjimkou, je zpracování knihy. Však má první slova o knize na úvod čllánku jsou vlastně také o jejím zpracování.

Jedním slovem – paráda!

Škola vaření pro celou rodinu je nádherně udělaná kniha. Spousta fotografií (ne každý recept ji má, ale to tentokrát vůbec nevadí), přehledná a přitom dostatečně jednolitá forma/dávka receptů… Jsem si jistý, že v každém okamžiku budete vědět, co vlastně vaříte.

Mary Berry - Škola vaření pro celou rodinu

Mary Berry nabízí v kuchařce opravdu kompletní rejstřík pokrmů a jsem si celkem jistý, že si vždy vyberete a žádná příležitost vás nezaskočí. Posuďte sami podle skladby jednotlivých kapitol:
– horké a studené polévky
– první chody
– vejce a sýry
– ryby a plody moře
– drůbež a zvěřina
– pokrmy z masa
– vegetariánská jídla
– těstoviny a rýže
– zelenina a saláty
– kynuté pečivo
– koláče a teplé moučníky
– chlazené dezerty
– zákusy a čajové pečivo

Každou kapitolu začíná úvod do „problematiky“ a rozdělení pokrmů v ní obsažených do kategorií podle časové náročnosti.

Ale tomu všemu předchází ještě jedna kapitola – kapitola nazvaná „Užitečné informace“, kde se dočtete o správném vybavení kuchyně, jak zamrazovat potraviny, o používání mikrovlnné trouby, o ochucování jídla a o zdravém a bezpečném vaření.

Mary Berry - Škola vaření pro celou rodinu

Mnoha Čechům anglická kuchyně „nejede“ a proto vás chci upozornit, že recepty v této knize nejsou ani náhodou tak výrazně britské, jako to je například u kuchařek Nigelly Lawson.

Mary Berry - Škola vaření pro celou rodinu

Podle mého je to kniha, která by neměla chybět v žádné rodině, kde se vaří poctivě, z čerstvých surovin a kde si její členové rádi pochutnají na dobrém jídle. A možná… že by to byl i tip na vhodný vánoční dárek?

Škola vaření pro celou rodinu – Mary Berry
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 496
Vazba: Tvrdá
Formát, hmotnost: 230 × 283 mm, 2048 g
Rok vydání: 9/2013
Běžná cena: 799,- Kč (na bux.cz za 629,- Kč)

Líbí se vám článek? Podělte se o něj s vašimi přáteli!