Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Recenze restaurace: Pizzerie Na výsluní, Kralovice

Pizzeria Na výsluní, KraloviceNejen doma živen je člověk, ale občas vyrazí i do restauračního zařízení. Nejsem výjimkou. A proč se nesvěřit s tím, jak se mi kde líbilo a chutnalo. Jako první je na řadě pizzerie Na výsluní, kterou najdete v městečku Kralovice přímo na hlavní cestě mezi Plzní a Mostem.

Pizzeria Na výsluní, KralovicePizzerie Na výsluní se stala naším cílem pro sobotní oběd už na začátku cesty. Člověk o ní ví, jezdí kolem, zvenku se mu líbí, ale ještě nikdy nevyzkoušel její služby. Až před několika dny došlo ke „Dni D“.

Do pizzerie jsme přijeli spolu s poledními údery zvonů na kralovických zvonicích. Ten den bylo krásné a teplé počasí a pěkná zahrádka lákala k posezení. Samozřejmě, že člověk si půjde raději ven užívat jídla a sluníčka zároveň, než aby byl zavřený uvnitř.

Pizzeria Na výsluní, KraloviceSlečna servírka u nás byla cobydup a došlo k objednávání. Vybral jsem si pokrm s názvem Pizza Frutto II. Zřejmě se jedná o nějaký další díl úspěšného prvního typu pizzy frutto. V tomto hráli hlavní roli ananas a broskve, ve vedlejších pak účinkovali šunka a vejce. To vše pod režijním vedením rajčat.

Na přinesení jídla jsem čekal 20 minut, na to, že jsme byli v pizzerii sami je to trochu víc, než bych čekal. Ale dá se to ještě akceptovat.

Využil jsem čekání na jídlo a odskočil si na místní WC – podle známého pořekadla, že „podle záchodů poznáš hospodu“. Nebudu návštěvu této místnosti rozebírat do detailu, ale WC mají Na výsluní pěkné, čísté a voňavé.

Pizzeria Na výsluní, KraloviceDonešená pizza byla velká jak kolo od valníku, což jsem jako správný megaloman ocenil. Pečená v peci, tenké a dobré těsto – tedy plusové známky. Jen po rajčatech člověk musel trochu pátrat – červená omáčka spíš připomínala kečup. Přiznám se, že se mi nepodařilo podle chuti poznat, zda jsou broskve čerstvé nebo z konzervy. Celkově bych jídlo hodnotil jako takový standard v českých pizzeriích.

Placení proběhlo rychle a bez problémů, celková částka byla napočtena správně.

Jak tedy dopadla pizzerie Na výsluní v hodnocení?

Jídlo: 3/5
Obsluha: 4/5
Prostředí: 4,5/5
Celkem: 72%

Autor: Petr Slavík

Líbí se vám článek? Podělte se o něj s vašimi přáteli!

3 Comments

  1. Tak jsem měla o víkendu tu čest s tímto podnikem, když jsem projížděla kolem. A už nikdy víc… V prázdné restauraci jsem čekala dost dlouho na to, až mi udělají pizzu a ještě to při pozorování personálu vypadalo spíš tak, že kuchař čeká na to, až mu přinesou kávu, aby vůbec začal něco dělat. Pizza taky nic moc. Škoda, podnik vypadá z venku pěkně, ale toho se člověk nenají.

  2. Dobrý den,
    doslechl jsm se,že v létě 2011 se změnil provozovatel,tak jem také vyrazil s rodinou navštívit Pizzerii a nemůžu říci nic špatného,všichni maximálně spokojený.Tak ať to vydrží nadále.

  3. Ano. Od léta 2011 pizzérka naprosto vzkvétá!! Přijďte se podívat! Doporučuji!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2020 Nová kuchyně

Theme by Anders NorenUp ↑