Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Nápoje pro imunitu – 100 koktejlů pro zdraví

17.08.2010 · Žádný komentář · Časopisy a knihy o vaření

Nápoje pro imunitu - 100 koktejlů zdraví v jedné skleniciKniha Nápoje pro imunitu – 100 koktejlů pro zdraví, kterou připravilo nakladatelství IKAR, je určena pro ty, kteří to myslí vážně se zdravou výživou a buď už do svého jídelníčku začlenili nebo plánují začlenit ovocné koktejly. Pojďme se na obsah knihy podívat trochu víc z blízka.

Nápoje pro imunitu - 100 koktejlů zdraví v jedné skleniciÚvod knihy patří vysvětlení fungování imunitního systému lidského těla a popisu procesů vedoucích k očištění těla od nevítaných vetřelců jako jsou například volné radikály. Následuje kapitolka rozebírající různé živiny a jak nám pomáhají.

V podobném duchu se nesou i další stránky knihy, kde se již dostáváme k tomu, které potraviny nám konkrétně prospívají.

A pak už jdeme na koktejly! Konečně, co? ;)

Před samotnými recepty je přeci jen ještě trochu teorie – dozvíme se něco o historii ovocných koktejlů, jak si vybrat mixer, jak koktejly ozdobit a… A teď tedy už opravdu jsou na řadě recepty ;)

Těch je v knize Nápoje pro imunitu – 100 koktejlů pro zdraví – hádejte kolik? Ano, kdo tuší číslovku z názvu knihy, tak může číst dál :)

Koktejly v knize jsou nealkoholické. To může být možná pro některé z vás zklamání, ale nezapomeňte, že se bavíme o zdravé výživě.

Hlavním obsahem většiny koktejlů je ovoce. A to nejrůznější druhy – jablka, rajčata, banány, meruňky, kiwi, hroznové víno, mrkev, jahody… Dočkáte se ale i jogurtových variant. Většina koktejlů má za úkol kromě ochrany našeho zdraví i vedlejší účinek – a to zasytit. Což je celkem fajn kombinace, ne? ;)

Každý koktejl je popsán také z hlediska výživových hodnot a množství živin, které poskytuje. U koktejlů je uveden i tip pro ty, kterým může jeho složení prospět s ohledem na aktuální zdravotní problémy. Většina receptů na koktejly je doplněna celostránkovou fotografií výsledného nápoje.

Pokud to myslíte se svým zdravím vážně a nechcete pít jen čistou vodu (o škodlivosti pití slazených nápojů se tu snad bavit nemusíme), tak vám mohu knihu doporučit jakožto zdroj informací a inspirace. A až se někde potkáme, tak si třeba nějakým tím ovocným koktejlem přiťukneme ;)

Nápoje pro imunitu – 100 koktejlů pro zdraví
Autoři: Ellen Brownová, Karen Konopelski
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 208
Vazba: Vázaná
Formát, hmotnost: 133×235 mm, 420 g
Běžná cena: 299,- Kč (na Knižním webu za 284,- Kč)

Tagy: ··


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist