Nová kuchyně

Váš portál do světa gastronomie

Nová kuchyně header image 2

Hovězí roštěná s opékanými brambory

15.05.2013 · Žádný komentář · Recepty

Hovězí roštěná s opékanými bramboryHovězí roštěnou potřenou na začátku přípravy jídla horčicí jsem zahlédl v kuchařce Jany Zatloukalové Hovory s řezníkem. A protože se mi výsledek velmi povedl, což je ovšem dáno výchozím receptem ;), rozhodl jsem se o něj s vámi podělit. Opékané brambory jako příloha – to je navíc moje hodně oblíbená záležitost. Věřím, že si také pochutnáte.

Hovězí roštěná s opékanými brambory

Ingredience:
8 velkých brambor
4 plátky hovězí roštěné, asi 1 cm vysoké
4 lžíce plnotučné horčice
2 lžíce hladké mouky
6 lžic oleje
1 cibule
100 ml portského vína
250 ml vývaru
sůl
pepř

Postup:
Brambory oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Rozehřejeme 3 lžíce oleje na pánvi a vhodíme do ní plátky brambor, které v tomto okamžiku osolíme. Necháme je opékat na vyšším středním stupni a jen občas promícháme, aby se opekly všechny brambory. To bude trvat přibližně 20 minut.

Plátky masa na několika místech nařízneme a jemně je naklepeme. Osolíme ho a opepříme. Po jedné straně potřeme maso horčicí a tu samou stranu obtiskneme do mouky.

Hovězí roštěná s opékanými brambory

V pánvi rozhřejeme 2 lžíce oleje a maso zprudka osmahneme dozlatova. Nejprve ho do pánve položíme tou moučnou stranou, po cca 3 minutách obrátíme a stejně dlouhou dobu opekáme i stranu druhou.
Mezitím oloupeme cibuli a nakrájíme ji nadrobno.

Maso vyjmeme z pánve a dáme stranou. Připálené zbytky ze dna pánve vytřeme papírovou utěrkou, přilijime zbývající olej a vložíme cibuli. Tu krátce podusíme doměkka. Zalijime ji vínem a necháme ho odpařit. Pak přilijeme vývar a přivedeme k mírnému varu. Následně vložíme maso, opět pomoučněnou stranou dolů. Mouka by měla šťávu zahustit. Lehce povaříme zhruba 3 minuty a jen občas potřeseme pánví.

Maso a brambory dáme na talíř. Maso následně zajileme omáčkou a podáváme.

Tagy: ··


pošli na vybrali.sme.sk Jaggni to!

   Chcete ukázat vaše zboží nebo vaši službu návštěvníkům Nové kuchyně? Prohlédněte si nabídku reklamních možností!

Dosud Žádné komentáře

Zatím tu není žádný komentář. Nastartujte diskuzi vyplněním formuláře!

Komentovat

TOPlist