La Buchta - Cesta z jednoho těstaTrio autorů společně s Jitkou Rákosníkovou, překladatelkou a spisovatelkou kulinárních knih, stojí za kuchařskou knihou La Buchta, která vyšla dne 17. října 2016. Moderní designová kuchařská kniha obsahuje rozsáhlou encyklopedickou část, a více než 80 receptů.

Publikace s podtitulem Cesta z jednoho těsta ukáže všem, že pouze jediné těsto, které umíchá i malé dítě, může za pomoci pár obměn a triků posloužit jako základ pro nespočet senzačních dezertů. Svůj nápad s hravostí sobě vlastní autorská trojice s uměleckým názvem La Buchta shrnula pod stejnojmenný název knihy. V rozsáhlé encyklopedické části popisuje Jitka Rákosníková podstatu a kvalitu základních surovin, které doplňuje o nevšední rady k pečení.

V knize naleznete více než 80 receptů, včetně několika variací krémů, polev a náplní. Kapitoly Dorty, koláče a buchty, malé dezerty a bábovky doplňuje nečekaná kapitola La Buchta naslano, kde autoři přidávají několik slaných variací.

La Buchta - Cesta z jednoho těstaKuchařské knize byla inspirací doba počátku 20. století, kde důraz na základní potravinu byl především v kvalitě. Autoři se také nechali inspirovat grafickou strohostí publikací tehdejší doby.

Pod konceptem La Buchta se skrývá tým lidí z oboru gastronomie, žurnalistiky a designu. Předními autory je však trio ve složení Petra Frýdlová, Venny Hladik a Johana Pošová. Tato trojice se někde při cestách za svými profesionálními cíli setkala a vytvořila spousty práce pro časopisy a knihy různých koutů světa. Při těch setkáních zjistila, že je práce i vzájemná společnost baví víc, než káže jen závazek splnit úkol, a založili tolik zmiňované uskupení La Buchta. Publikace Cesta z jednoho těsta celý projekt otevírá, na ni navazuje blog o jídle, který naleznete na www.labuchta.cz. Nabídne čtenářům pravidelné rozhovory, články o jídle, kvalitě a vzniku potravin.

Autoři:
Petra Frýdlová pracuje řadu let jako food stylistka pro reklamní agentury, televizi, časopisy a knihy z celé Evropy.
Venny Hladik vystudoval design. Věnuje se produktovému a grafickému designu a umění.
Johana Pošová vystudovala uměleckou fotografii. Její umění vystavují galerie po celé Evropě.

Obchodní informace:
Formát:  172 x 240 mm, pevná vazba, rozsáhlá teoretická a receptová část, maloobchodní cena: 499 Kč
Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

Líbí se vám článek? Podělte se o něj s vašimi přáteli!