ŠampaňskéDnes je poslední den v roce a ten je v očích milovníků dobrého jídla a pití neodmyslitelně spjat se šampaňským vínem. Mnoho z nás ho má automaticky spojeno s Bohemia sektem, který je bohatě zastoupen v našich obchodech. Ale co je šampaňské doopravdy?

brand-468x60-1493717091.jpg

Předně musíme vědět, že ne každé perlivé víno je automaticky šampaňské. Pravé šampaňské nám dala Francie, konkrétně kraj Champagne (podle něj má ostatně šampaňské víno i svůj název).

Šampaňské patří mezi velmi chutná vína. Praví mlsounci z něj mohou cítit slunce, hrozen i zemi, ze které vzešlo. Pokud pokračujete v konzumaci, je šampaňské stále stejně jiskrné a vlažné. Ale nic se nemá přehánět – jako každý alkohol je i šampaňské ve větší míře poněkud destruktivní.

Šampaňské

Nejhledanější šampaňské

Chcete trochu drbů z „lepší společnosti“, které se týkají tohoto lahodného moku? Tak například britská královna matka pije jednu láhev šampaňského denně a je na svůj věk velice zdravá. Nebo že bývá někdy podáváno umírajícím pro hezčí cestu na onen svět? No, dobře to není drb z lepší společnosti, ale zajímavost by to mohla být, ne?

Víno ze Champagne má vynikající chuť a tomu samozřejmě odpovídá i jeho cena.

Kromě toho má však i schopnost působit na milostné touhy. A snad nejlépe funguje, pokud je mezi milenci servírováno jazyky z úst do úst. Tak už víte, jak si budete dnes po půlnoci se svým partnerem nebo partnerkou připíjet? ;-)

Líbí se vám článek? Podělte se o něj s vašimi přáteli!